آموزش اتصال هارد اکسترنال به گوشی

ساتل دیجیتال سه شنبه 17 خرداد 1401 - 11:34
آموزش اتصال هارد اکسترنال به گوشی
اتصال هارد اکسترنال به گوشی نیاز به شرایطی دارد که در این مطلب به شما آموزش می دهیم تا چگونه هارد اکسترنال را به گوشی متصل کنید.

آموزش اتصال هارد اکسترنال به گوشی و تبلت

بسیاری از افراد تصور می کنند که برای اتصال هارد اکسترنال به گوشی و تبلت باید مانند فلش مموری از طریق یک کابل این انتقال را انجام داد. در این مطلب آموزش اتصال هارد اکسترنال به گوشی و تبلت را در اختیار شما قرار داده ایم. همراه ساتل دیجیتال باشید. 

اولین نکته ای که باید برای اتصال هارد اکسترنال به گوشی را در نظر بگیرید انرژی مورد نیاز است. انرژی مورد نیاز برای اتصال هارد به گوشی نسبت فلش بیشتر است. به دلیل ساختار هارد اکسترنال برای انجام این کار انرژی تامین شده از طرف باتری گوشی کافی نیست. بنابراین نیاز به یک تامین کننده برق داریم. لازم است یک نکته ای را در همین جا یادآوری کنیم که هاردهای اکسترنال در دو مدل با آداپتور و بدون آداپتور می باشد که مدل های بدون آداپتور انرژی مورد نیاز را از طریق کابل USB دریافت می کنند و مدل های آداپتوری انرژی لازم را مستقیم از آداپتور دریافت می کنند.  

دو روش برای این کار وجود دارد. روش اول استفاده از هاب USB می باشد. برای این کار باید یک کابل USB Y تهیه کنید. کابل USB Y در یک سمت دارای یک پورت USB و یک پورت Micro-USB می باشد و در سمت دیگر دارای یک رابط هارد اکسترنال است. که پورت USB برای تامین انرژی و پورت Micro-USB برای جابجایی اطلاعات می باشد. شما از طریق پورت USB می توانید انرژی لازم برای هارد اکسترنال را از طریق هاب USB تامین کنید. روش دوم کاملا مانند روش قبلی می باشد با این تفاوت که شما از طریق پورت USB می توانید انرژی لازم برای هارد اکسترنال را از طریق پاوربانک تامین کنید. 

 اتصال هارد اکسترنال به گوشی

فرمت پشتیبانی شده برای خواند هارد اکسترنال توسط گوشی های اندرویدی 

هاردهای اکسترنال از فرمت های NTFS، HFS+، FAT32 و یا exFAT پشتیبانی می کنند. اما گوشی های اندرویدی از این فرمت ها پشتیبانی نمی کنند. هاردهای اکسترنالی که به سیستم عامل ویندوز متصل می شوند از فرمت NTFS و هاردهایی که به سیستم عامل مک متصل می شوند از فرمت +HFS پشتیبانی می کنند. برای اینکه سیستم عامل اندروید شما از این دو فرمت پشتیبانی کند باید آن را به فرمت FAT32 یا exFAT تبدیل کنید.  فرمت FAT32 فرمت قدیمی و فرمت exFAT فرمت جدیدترین فرمت برای هاردها می باشد که پیشنهاد می شود از فرمت exFAT استفاده کنید. زیرا این فرمت با سیستم عامل اندروید، ویندوز، لینوکس و مک سازگاری دارد و برای جابه جایی بین هرکدام به تغییر فرمت هارد نیازی نیست. 

آموزش فرمت کردن هارد اکسترنال برای اتصال به گوشی

توجه داشته باشید قبل از فرمت کردن حتما از اطلاعات موجود برروی هارد بکاپ تهیه کنید. زیرا با فرمت کردن تمام اطلاعات ذخیره شده برروی هارد پاک می شود. برای فرمت کردن هارد اکسترنال باید مراحل زیر را انجام دهید:

  • بعد از اینکه هارد اکسترنال را به سیستم عامل ویندوز متصل کردید وارد مای کامپیوتر شوید و برروی درایو هارد اکسترنال راست کلیک کنید. گزینه Format را انتخاب کنید. 
  • از بخش File System گزینه exFAT را انتخاب کنید.
  • سپس برروی Format کلیک کنید. 
  • بعد از انجام فرمت نتیجه به شما نمایش داده می شود.  

در برخی مواقع ممکن است بعد از فرمت هارد اکسترنال پیغام خطا برروی صفحه نمایش داده شود. در این شرایط هارد اکسترنال را از طریق Check Disk بررسی کنید. بعد از انجام این بررسی هارد به گوشی شما متصل خواهد شد. 

در برخی موارد بعد از انجام تغییر فرمت هارد اکسترنال ، در زمان متصل کردن آن به کامپیوتر و یا لپ تاپ با خطا روبرو می شوید . نگرانی از این بابت نداشته باشید و تنها یک بار هارد اکسترنال را از طریق Check Disk ویندوز تست نمایید . پس از این کار مشکل شما برطرف خواهد شد و با خیال راحت به گوشی شما متصل خواهد شد .

سیستم عامل اندروید تمام فرمت های NTFS ، HFS+ را پشتیبانی نمی کند. برای حل این مشکل باید فرمت هارد را به فرمت قابل پشتیبانی سیستم عامل اندروید تبدیل کنید. یکی از این راه ها استفاده از نرم افزارهای اتصال هارد به اندروید است. یکی از این نرم افزارها برنامه JS USB OTG است. این نرم افزار رایگان را می توانید به راحتی از گوگل پلی دانلود کنید. با کمک این نرم افزار سیستم عامل اندروید با تمام فرمت ها سازگار می شود و اطلاعات هارد را نمایش می دهد. 

نظرات
    ارسال نظر
    (بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)