----------------------------------------------------------
Loading...

مشکل از کار افتادن فیس آی دی آیفون

|
مشکل از کار افتادن فیس آی دی آیفون
رفع مشکل از کار افتادن فیس آیدی آیفون | فروشگاه موبایل ساتل دیجیتال | چگونه ایراد در قابلیت تشخیص چهره آیفون در اثر آبخوردگی و ضربه و یا تعمیر بر طرف می شود؟

ایراد کار نکردن قابلیت فیس آی دی Face ID  در گوش های موبایل آیفون - تعمیر فیس آیدی

چگونه ایراد در عملکرد قسمت های مختلف فیس آی دی Face ID  را تشخیص دهیم ؟

روش های تعمیر ایرادات مربوط به فیس آی دی آیفون در موبایل ساتل دیجیتال

اصطلاح فیس آی دی به قابلیت تشخیص چهره منحصر به فرد در موبایل های آیفون برای شناسایی هویت استفاده کننده از دستگاه گفته می شود  که از تکنولوژی منحصر بفرد ، دقیق و قابل اعتماد بهره برده است.این قابلیت در دستگاه های ایفون ایکس به بعد جایگزین حسگر اثر انگشت شده است .

عدم کارکرد صحیح فیس آی دی موبایل های آیفون در مدل های X ,XR ,Xs max ,11 , 11 pro , 11pro max و سری های جدید یک ایراد نسبتا شایع می باشد که کاربران زیادی با آن برخورد داشته اند و این ایراد و روش های بر طرف نمودن آن گاه ساده و شامل خطاهای نرم افزاری است و گاها ایرادات سخت افزاری سنسورهای تشخیص چهره بدلیل آسیب های فیزیکی ناشی از ابخوردگی ، ضربه های شدید و همچنین بی دقتی در تعمیرات می باشد.

اگر شما هم در عملکرد فیس آی دی آیفون خود با مشکل مواجه شده اید مراحل زیر را به ترتیب دنبال کنید ، اگر خوش شانس باشید و ایراد جزئی باشد با انجام مراحل ارائه شده در زیر می توانید مشکل بوجود آمده را برطرف نمایید . 

اما اگر با انجام مراحل گفته شده باز هم مشکل face ID آیفون شما پا برجا بود می توانید با مشاوره با کارشناسان ساتل دیجیتال جهت رفع مشکل بوجود آمده ارتباط برقرار نمایید.

فروشگاه موبایل ساتل دیجیتال | مشاوره و فروش کالای دیجیتال موبایل و کامپیوتر | تعمیرات تخصصی | تهران یوسف آباد

علت بروز مشکل در فیس آی دی آیفون چیست؟

علت درست کارنکردن فیس آی دی آیفون می تواند از ایرادات پیش پا افتاده تا ایرادات اساسی سخت افزاری متغیر باشد.

گاهی اوقات ممکن است دلیل این ایراد کثیف بودن قسمت بالای صفحه نمایش ، جایی که سنسورهای فیس آی دی قرار دارند باشد و به همین دلیل سنسور های فوق قادر به کارکرد درست نمی باشند. گاهی اوقات نیز استفاده از محافظ صفحه نمایش نا مناسب یا نصب بی دقت سنسور های فوق پوشانده شده و نمی توانند بدرستی کار کنند.

ایرادات سخت افزاری فیس ای دی آیفون معمولا بر اثر نفوذ رطوبت به داخل دستگاه بوجود می آیند . همچنین استفاده از پاک کننده های الکلی و نفوذ آن به داخل دستگاه می تواند باعث بوجود آمدن ایراد در فیس آی آیفون و سایر قسمت های آن بشود . پس توصیه می کنیم تا حد امکان از ریختن مایعات بر روی گوشی موبایل خود اجتناب نموده و ضد آب بودن آیفون خود را امتحان نکنید . بسیاری از مواقع نیز ضربه های شدید به گوشی موبایل مخصوصا صفحه نمایش ان باعث از کار افتادن فیس آی دی آیفون می شود .

همچنین مشاهده شده است که پس از تعمیرات آیفون بدلیل سهل انگاری در عملیات اسمبل قطعات ، بعضی قسمت های حساس مربوط به سنسور فیس آی دی از کار می افتد و در قابلیت تشخیص چهره اختلال بوجود می آید.

چگونه ایراد کارنکردن فیس آی دی آیفون را برطرف نماییم ؟

معمولا برا ی عیب یابی فیس آی دی آیفون از راه حل های نرم افزاری و غیر تهاجمی شروع می نماییم و در صورت برطرف نشدن مشکل با راهکارهای فوق و اطمینان از ایراد سخت افزاری اقدام به تعمیرات سخت افزاری می نماییم.

برای رفع مشکل فیس آی دی موارد زیر را دنبال نمایید :

ابتدا پیغام خطایی که دستگاه هنگام استفاده از فیس آی نمایش می دهد را بررسی نمایید :

- اگر با خاموش و روشن نمودن آیفون خود پیغامی با مضمون face id is not available on this  iphone مواجه می شوید در اکثر موارد ایراد سخت افزاری بوده و نیاز به تعمیر توسط تعمیرگاه مجرب می باشد. 

 

- اگر با ورود به قسمت فیس آی دی در تنظیمات در هنگام اضافه کردن چهره جدید وارد مرحله تشخیص چهره می شوید و چهره شما به نمایش در می آید و سپس پیغامی نمایش داده می شود با مضمون این که لطفا صورت خود را نزدیک تر بیاورید در این حالت نیز ایراد مربوط به سخت افزار فیس آی دی بوده و نسبت به حالت قبل تعمیر اساسی تری نیاز دارد و باز هم شما باید به مرکز تعمیرات مجرب مراجعه نمایید .

اگر ایراد فیس آی دی آیفون شما موردی غیر از دو مورد ذکر شده بالا بود موارد زیر را امتحان نمایید:

- اطمینان از تمیز بودن قسمت بالای صفحه نمایش موبایل

- اطمینان حاصل نمایید که محافظ صفحه نمایش موبایل با  سنسور های فیس آی دی تداخل و همپوشانی ندارند.

- وارد قسمت تنظیمات فیس آی دی شده و آن را یکبار ریست نمایید.

- از قسمت ریست دستگاه اقدام به ریست نمودن تنظیمات دستگاه نمایید . در نظر داشته باشید که با ریست نمودن تنظیمات تنها کلیه تنظیمات آیفون شما ریست شده و اطلاعات دستگاه شما پاک نمی شود.

- آپدیت آیفون به آخرین نسخه بروز 

نکته مهم در تعمیرات فیس آی دی این است که با توجه به این که سنسور های فیس آی دی آیفون حساس و ساختار پیچیده ای دارند توصیه اکید کارشناسان موبایل ساتل دیجیتال این است که با آگاهی از شرایط فوق و این که در ایران نمایندگی رسمی اپل وجود ندارد دقت نمایید تا یک مرکز تعمیر مناسب را انتخاب و تعمیر آیفون خود را به آن بسپارید بدلیل اینکه با ظرافت قسمت فیس ای دی آیفون تعمیر های مجدد و چندباره شانس موفقیت تعمیر دستگاه شما را بشدت پایین می آورد .

برای تعمیر فیس آی دی آیفون خود همین حالا با کارشناسان موبایل ساتل دیجیتال تماس بگیرید :

تلفن تماس : 02188969497

یوسف آباد م فاطمی م گلها تعمیرات تخصصی موبایل 

نظرات
    برگشت به بالا