آیفون های آینده به حسگر اثر انگشت در زیر صفحه نمایش مجهز نمی شوند.

در جدیدترین گزارش منتشر شده از سوی اپل نقل شده است که این شرکت قصد دارد حسگر اثر انگشت زیر صفحه نمایش را حذف کند و قابلیت تشخیص چهره سه بعدی را جایگزین آن کند.
آیفون های آینده به حسگر اثر انگشت در زیر صفحه نمایش مجهز نمی شوند.

اپل سال گذشته قابلیت Face ID را از طراحی آیفون 10 حذف کرد و سیستم تشخیص چهره سه بعدی و پیشرفته را جانشین آن ساخت.

از طرفی گزارشاتی شایع شده است که سامسونگ به دنبال توسعه تکنولوژی حسگر اثرانگشت زیر صفحه نمایش است و قصد دارد Galaxy S10 خود را با این قابلیت در ابتدای سال آینده معرفی کند. بدین ترتیب وجود این دو روش بیومتریک امنیتی در واقع تبدیل به دو نقطه تمایز بین سامسونگ و اپل می شود. بدین ترتیت کاربران اپل مجهز به سیستم تشخیص چهره سه بعدی می شوند و کاربران سامسونگ هم از حسگر اثرانگشت زیر صفحه نمایش بهره می برند.

علاوه بر این تقاضا بر استفاده از یک روش امنیتی دیگر نیز وجود دارد. سیستم تشخیص چهره آیفون 10 به خوبی و با امنیت بالا اجرا می شود اما وجود یک روش دیگر می تواند خیال کاربران را از جهت حفظ امنیت راحت کند و همچنین وجود دو روش امنیتی برای تایید هویت کاربران آنها را قادر می سازد تا از روش دلخواهشان استفاده کنند.

انتظار می‌رود کمپانی اپل سه گوشی تازه iPhone Xs، iPhone Xs Max و آیفون ارزان قیمت 6.1 اینچی مجهز به پنل LCD را 12 سپتامبر (21 شهریور) رسما معرفی کند. پیش بینی می‌شود هر سه مدل مذکور به جای Touch ID از قابلیت Face ID بهره ببرند.

ارسال نظر