کارایی گوشی های 2019

کارایی گوشی های 2019
سال 2019 قرار است گوشی های هوشمند متفاوتی نسبت به سال های گذشته روانه بازار شود. در سال 2018 گوشی های جذابی مانند گلکسی اس 9 سامسونگ، آیفون 10 اس مکس اپل به بازار عرضه شدند. بعد از این گوشی ها باید منتظر ویژگی های جدید باشیم.

در سال 2018 گوشی ها کم کم به سمت صفحه نمایشگر تمام صفحه قدم برداشتند. تا در سال 2019 گوشی های بهبود یافته ی جدیدی را که دارای صفحه نمایشگر تاشو، دوربین های چندگانه، قدرت بالا در هوش مصنوعی و پشتیبانی از شبکه 5G می باشند را عرضه کنند.

پشتیبانی از شبکه 5G:

اینترنت 4G در بعضی از مناطق با سرعت 150 مگابیت در ثانیه و در بعضی مناطق با اتصال Double LTE از لحاظ سرعت و پوشش دهی در ابتدای راه است که جدیدترین نسل از شبکه های ارتباطی یعنی 5G در حال ساخت مراحل اولیه زیر ساخت های خود می باشند. اینترنت 5G به نسل بعد از اینترنت 4G می گویند. این سرویس از فرکانس های بالاتری نسبت به 4G استفاده می کند و محدودیت های کمتری نسبت به سایر اینترنت ها دارد. اصلی ترین مزیت اینترنت 5G برای گوشی های موبایل سریع بودن سرعت آپلود و دانلود و بالا بودن ظرفیت شبکه می باشد. به این معنا که وقتی شما در مکان های شلوغی قرار دارید امواج شبکه را از دست نخواهید داد.

صفحه نمایش تاشدنی:

صفحه نمایش تاشدنی محصولاتی ضخیم و گران قیمت هستند که سامسنوگ از مدت ها پیش ساخت گوشی های تاشدنی را تایید کرده و در تلاش بوده تا محصولش به نخستین گوشی تاشدنی جهان شناخته شود. منظور از گوشی های تاشدنی وجود دو نامیشگر جدا نمی باشد نمایشگر واقعا خم میشود. گوگل به تازگی اعلام کرده است که اندروید هم از این صفحه نمایش پشتیبانی می کند.

دوربین های چندگانه:

سامسونگ گوشی گلکسی A7 و A9 را به ترتیب با سه و چهار دوربین اصلی عرضه کرد. و حالا قرار است در گوشی های جدید این تکنولوژی استفاده شود.

این دوربین ها هر کدام بصورت جداگانه عمل می کنند. یکی از دوربین ها بصورت عادی و دیگر لنزها واید و برای تشخیص عمق مورد استفاده قرار می گیرد. وجود چنین لنزهایی در دوربین گوشی موبایل امکان زوم اپتیکال، صاف‌کردن پس‌زمینه‌ی تصاویر، HDR بهتر و... را فراهم می‌کنند. وجود دوربین‌های اضافه در اکثر مواقع برای ثبت افکت‌های بوکه مشابه دوربین‌های عکاسی گران‌قیمت است و می توانید مثل یک عکاس حرفه ایی باشید.

ارسال نظر