بررسی سلامت باتری گوشی اندروید یا آیفون

بررسی سلامت باتری گوشی اندروید یا آیفون
بررسی سلامت باتری گوشی اندروید یا آیفون، چگونه از سلامت باتری گوشی موبایل خود مطمئن شویم، راه های تست سلامت باتری گوشی موبایل، کد تست سلامت باتری گوشی موبایل

بررسی سلامت باتری گوشی اندروید یا آیفون

آیا امکان بررسی کامل سلامت باتری گوشی موبایل وجود دارد؟

خیر در سیستم عامل اندروید امکان بررسی وضعیت سلامت باتری گوشی موبایل وجود ندارد. فقط در تنظیمات اندروید برخی از اطلاعات اصلی باتری قابل مشاهده است. شما می‌توانید از قسمت تنظیمات وارد بخش باتری (Battery) شوید و روی تنظیمات Battery Usage موجود در منوی سه نقطه سمت راست قسمت بالا، ضربه بزنید. از این طریق شما یک لیست از برنامه هایی را که بیشترین استفاده از باتری را داشته اند مشاهده می کنید.  

شما از طریق این قسمت نمی توانید مدیریت و بهینه سازی باتری را انجام دهید اما می توانید برنامه هایی را که مصرف باتری زیادی دارند را شناسایی کنید و استفاده از آنها را محدود کنید.

بررسی سلامت باتری گوشی موبایل از طریق کد شماره‌گیر

سیستم‌عامل اندروید تعداد زیادی کدهای پنهان دارد که شما می توانید از طریق این کدها به منوهای تست سلامت گوشی موبایل دسترسی داشته باشید. یکی از این کدها اطلاعات زیادی را درباره باتری گوشی شما در اختیارتان قرار می دهد.

کد تست سلامت باتری گوشی موبایل سامسونگ: #0228#*

بررسی سلامت باتری گوشی اندروید با  نرم افزار AccuBattery

این برنامه یکی از بهترین برنامه های مدیریت و بررسی سلامت باتری گوشی موبایل اندروید می باشد. بعد از دانلود و نصب برنامه AccuBattery در ابتدا اطلاعاتی درباره عملکرد برنامه نمایش می دهد. برای شروع باید قانون 80 درصد شارژ را رعایت کنید. این برنامه یک زنگ هشدار دارد که هنگامی که باتری گوشی موبایل به 80درصد می رسد هشدار می دهد. برای فعال کردن این زنگ هشدار قسمت Charging، وضعیت اسلایدر آبی رنگ را تغییر دهید.  

با نصب این برنامه هنگام شارژ گوشی با وارد شدن به این برنامه مدت زمان لازم برای شارژ شدن باتری را هم مشاهده می کنید. 

چه برنامه هایی در حال استفاده از باتری هستند؟

شما قبل از شروع باید تمام مجوزهای دسترسی را به برنامه AccuBattery بدهید این کار باعث می‌شود تا به اطلاعات بیشتری درباره استفاده برنامه‌های مختلف از باتری، دسترسی پیدا کنید. بعد اجازه دسترسی در قسمت Discharging برنامه به اطلاعاتی درباره منبع انرژی گوشی موبایل دسترسی پیدا می کنید که به شما نشان می دهد که در هنگام خاموش بودن صفحه نمایش گوشی موبایل  چه مقدار باتری استفاده می شود. 

عملکرد این برنامه هوشمند است و به صورت خودکار و با گذشت زمان روش استفاده از اطلاعات گوشی را متوجه خواهد شد.

اطلاعات مربوط به سلامت باتری AccuBattery

یکی از قسمت های برنامه AccuBattrey مخصوص تست و بررسی سلامت باتری گوشی اندروید است. این برنامه براساس ظرفیت مبنی بر طراحی کارخانه، وضعیت سلامت باتری را مورد بررسی قرار دهد. برنامه AccuBattery این امکان را به شما می دهد تا مشاهده کنید باتری در چه مدت زمانی شارژ می‌شود و می‌توانید زمان کل شارژ گوشی موبایل را با وضعیت جدید آن مقایسه کنید.

چگونه از برنامه Accubattery استفاده کنیم

1- در ابتدا برنامه را دانلود و نصب کنید.

لینک دانلود برنامه Accubattery

2- بعد از نصب اجازه دهید فرآیند پیکربندی برنامه انجام شود.

3- بعد از انجام مراحل بالا از برنامه خارج شوید و تا چند روز از آن استفاده نکنید.

4- بعد از چند روز برنامه AccuBattery را باز کنید و به بخش Health بروید . از این قسمت می توانید سلامت باتری گوشی را به درصد مشاهده کنید 

بررسی وضعیت سلامت باتری گوشی آیفون

برای بررسی سلامت باتری گوشی آیفون به دلیل وجود ابزارهای اپل نیازی به نصب برنامه نیست. کاربران آیفون می توانند از قسمت تنظیمات گوشی موبایل از بخش باتری، وضعیت شارژ  را مشاهده کنند و در صورت تمایل و با انتخاب گزینه Low Power Mode، بهینه‌سازی عمر باتری را انجام دهند.

در بخش سلامت باتری Battery Health اگر پیام 100 درصد را مشاهده کردید، یعنی باتری شما در وضعیت خوبی می باشد اگر 95درصد را مشاهده کردید یعنی گوشی شما یک بار و به‌صورت کاملا اتفاقی خاموش شده است.  اگر 79درصد و یا کمتر  را مشاهده کردید به این معناست که باتری گوشی موبایل شما در وضعیت خوبی قرار ندارد. 

استفاده از برنامه Battery Life در آیفون

برنامه Battery Life مناسب برای کاربرانی می باشد که گوشی آنها بخش Battery Health ندارد. این برنامه این امکان را می دهد تا کاربران بتوانند از عملکردهای مشابه و بیشتر از برنامه Battery Health استفاده کنند.

ارسال نظر
(بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)