رفع مشکل پر شدن حافظه گوشی های اندروید

رفع مشکل پر شدن حافظه گوشی های اندروید
رفع مشکل پر شدن حافظه گوشی های اندروید، چرا حافظه داخلی گوشی های اندروید زود پر می شوند؟، راه حل مشکل کمبود حافظه در گوشی های اندرویدی چیست؟

علت زود پر شدن حافظه گوشی اندروید 

اگر حافظه گوشی را مدیریت نکنید بعد از مدتی با پیغام پر بودن فضای حافظه روبرو می شوید. باوجود اینکه گوشی های هوشمند فضای ذخیره سازی را نسب به گوشی های نسل قبلی افزایش داده اند باز هم ممکن است محدویت های در این زمینه وجود داشته باشد. اگر بر روی حافظه گوشی شما فیلم، عکس و فایل های باکیفیت بالا ذخیره شده باشد به زودی پیغام پر بودن فضای حافظه را دریافت خواهید کرد. در این شرایط شما برای دریافت و به روز رسانی برنامه و فایل های جدید دچار مشکل می شوید. 

رفع مشکل پر شدن حافظه گوشی های اندروید

بعضی از کاربران برای حل این مشکل از کارت حافظه استفاده می کنند. البته در بعضی از مواقع با وجود کارت حافظه باز هم مشکلاتی مانند هنگ کردن گوشی به دلیل پر بودن حافظه برای شما پیش بیاید. ما در این مطلب قصد داریم چند نکته برای حل مشکل پر شدن حافظه گوشی را بررسی کنیم همراه ساتل دیجیتال باشید. 

بررسی محل ذخیره اطلاعات در گوشی 

اگر با وجود استفاده از کارت حافظه بازهم پیغام کمبود حافظه در گوشی را دریافت می کنید، باید در این شرایط محل ذخیره اطلاعات گوشی را تغییر دهید. ممکن است محل ذخیره اطلاعات بصورت پیش فرض برروی حافظه داخلی تنظیم شده باشد. برای رفع این مشکل باشد باید محل ذخیره اطلاعاتی مانند دوربین، دانلود فایل ها و موسیقی را برروی کارت حافظه تنظیم کنید. 

حافظه پنهان برنامه ها را بررسی کنید 

اولین اقدامی که کاربران هنگام کمبود فضا انجام می دهند حذف اطلاعات شخصی است. اما ممکن است با حذف این اطلاعات بازهم مشاهده کنید که هنوز هم فضای زیادی از گوشی اشغال شده باقی مانده است. در چنین شرایطی باید سراغ برنامه هایی مانند تلگرام بروید که اطلاعات را در کش یا حافظه نگهداری می کنند. با حذف حافظه پنهان این برنامه های قسمت زیادی از حافظه گوشی شما خالی می شود. برای خالی کردن حافظه پنهان یا کش برنامه ها باید وارد تنظیمات گوشی > اپلیکیشن ها شوید. برنامه مورد نظر را انتخاب کنید و گزینه پاک گزینه پاک کردن حافظه پنهان را انتخاب کنید. 

 بررسی حافظه پنهان برنامه ها  - حافظه کش

نصب برنامه های سنگین ممنوع

ممکن است چندین برنامه روی گوشی نصب شده باشد که مدت هاست از آنها استفاده نمی کنید. تمام برنامه های نصب شده روی گوشی را با دقت بررسی کنید و برنامه های غیر ضروری را حذف کنید. 

از نسخه لایت برنامه ها استفاده کنید

اگر برنامه ای در گوشی دارید که نمی خواهید آن را حذف کنید و برایتان ضرروی است از نسخه لایت آن استفاده کنید. تمام برنامه های کاربردی و سنگین یک نسخه لایت دارند که حجم کمتری نسبت به برنامه اصلی دارند. نسخه لایت برنامه ها کاملا مشابه نسخه اصلی است و هیچ تفاوتی در عملکرد آنها وجود ندارد. استفاده از نسخه لایت برنامه ها برای کسانی مناسب است که نمی توانند برنامه های نصب شده روی گوشی را به کارت حافظه منتقل کنند. 

در این مطلب به مشکلات مربوط به پر شدن حافظه گوشی های اندروید و حل آن پرداختیم. در صورتی که با روش های ذکر شده در این مطلب هنوز مشکل شما برطرف نشده است در بخش نظرات سوالات خود را از کارشناسان موبایل ساتل دیجیتال بپرسید. 

ارسال نظر
(بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)