چگونه هندزفری و ایرپاد را ضدعفونی کنیم؟

چگونه هندزفری و ایرپاد را ضدعفونی کنیم؟
چگونه هندزفری و ایرپاد را ضدعفونی کنیم؟، چطور هندزفری را تمیز کنیم؟، نحوه تمیز کردن روکش‌های هندزفری، نحوه ضدعفونی کردن هندزفری، چطور هندزفری و ایرپاد را تمیز کنیم؟

چگونه هندزفری و ایرپاد را ضدعفونی کنیم؟

هندزفری و ایرپادها یکی از لوازم جانبی های ضروری موبایل و تبلت ها هستند که مداوم از آنها استفاده می کنیم. استفاده مداوم از هندزفری باعث نفوذ جرم داخل گوش به منافذ هندزفری می شود که به مرور باعث کثیف شدن هندزفری و افت کیفیت صدا می شود. از طرفی در این روزهای کرونایی اگر از هندزفری یا هدفون در بیرون از منزل استفاده می کنید حتما باید ضدعفونی کردن آن را در نظر بگیرید. ممکن است در طول روز هندزفری یا ایرپاد را روی میز یا کیف قرار دهید. ممکن است انواع آلودگی‌ها و جرم‌ها به سری های هندزفری و ایرپاد نفوذ کند. استفاده از هندزفری آلوده باعث بروز انواع بیماری‌ها و عفونت‌ها در گوش می شود. 

شما با ضدعفونی کردن هندزفری و ایرپاد می توانید از انواع بیماری‌ها و عفونت‌های مرتبط با گوش جلوگیری کنید.

لوازم مورد نیاز برای ضدعفونی کردن هندزفری و ایرپاد

  • خلال دندان یا گوش پاک کن
  • دستمال میکروفایبر یا دستمال عینک
  • الکل
  • قلم مو
  • آب اکسیژنه

برای تمیز کردن هندزفری حتما از آب تصفیه شده یا آب مقطر استفاده کنید زیرا آب شهر دارای املاح می باشد و ممکن است به هندزفری شما آسیب برساند. در ادامه این آموزش مراحل تمیز کردن هندزفری را بطور کاملا بررسی می کنیم. اگر هندزفری شما خراب شده است و کیفیت خود را از دست داده است می توانید از بخش هدفون،هدست،هندزفری مشخصات و قیمت تمامی مدل ها را بررسی کنید. 

تمیز کردن روکش‌های هندزفری و هدفون

در ابتدا روکش های هندزفری یا هدفون را جدا کنید و با استفاده از دستمال میکروفایبر یا دستمال عینک آغشته به الکل، آب مقطر یا آب تصفیه شده تمامی قسمت های روکش را تمیز کنید. 

چگونه داخل هندزفری یا ایرپاد را تمیز کنیم؟

تمیز کردن داخل هندزفری باید با دقت بالایی انجام شود تا آسیبی به هندزفری وارد نشود. برای تمیز کردن قسمت‌های داخلی و سوراخ‌های هندزفری یا ایرپاد یک مسواک را به آرامی روی سرک‌ها بکشید تا تمامی آلودگی های روی هندزفری تمیز شود. سپس با استفاده از خلال دندان یا گوش پاک کن جرم‌ها و آلودگی‌ها را از داخل هندزفری خارج کنید. در آخر با استفاده از یک دستمال آغشته به الکل سطح هندزفری را تمیز کنید.

توجه کنید که الکل یا آب اکسیژنه را مستقیما به هندزفری اسپری نکنید. الکل یا آب اکسیژنه را به دستمال اسپری کنید و روی سطح هندزفری یا هدفون بکشید تا آسیبی به هندزفری یا هدفون وارد نشود. 

تمیز کردن سیم هندزفری

برای تمیز کردن سیم هندزفری ابتدا با یک دست سیم را نگهدارید و با دست دیگر یک دستمال آغشته به الکل را روی آن بکشید. در آخر با استفاده از یک دستمال خشک رطوبت باقیمانده روی سیم را خشک کنید. توجه داشته باشید که با کشیدن سیم‌ها ممکن است سیم هندزفری قطع شود.

ارسال نظر
(بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)