آموزش فعال کردن ورود دو مرحله ای اینستاگرام

آموزش فعال کردن ورود دو مرحله ای اینستاگرام
آموزش فعال کردن ورود دو مرحله ای اینستاگرام، چگونه ورود دو مرحله‌ای اینستاگرام را فعال کنیم؟، فعالسازی ورود دو مرحله ای اینستاگرام به همراه آموزش تصویری

آموزش فعال کردن ورود دو مرحله ای اینستاگرام - ورود دو مرحله ای اینستاگرام - چگونه ورود دو مرحله‌ای اینستاگرام را فعال کنیم؟

اکانت اینستاگرام مانند سایر حساب های شبکه های اجتماعی شامل اطلاعات شخصی و حساس می باشد که به خطر افتادن آن‌ها ممکن است عواقب ناخوشایندی در پی داشته باشد. ورود دو مرحله‌ای اینستا یک راه حل امن برای افزایش امنیت اکانت‌ شما می باشد. اینستاگرام در کنار پیامک از اپلیکیشن و واتساپ برای تایید دو مرحله ای حساب کاربری استفاده می کند که در اینجا هر سه روش را به شما آموزش می دهیم. 

مراحل ورود دو مرحله ای اینستا

ورود دو مرحله‌ای از طریق اپلیکیشن

برای شروع برنامه اینستاگرام را اجرا کنید. از قسمت پروفایل آیکن منو در گوشه بالا سمت راست را لمس کنید و سپس از لیست منو گزینه Settings را انتخاب کنید.

از قسمت Security گزینه Two Factor Authentication را انتخاب نمایید. در صفحه جدید باز شده گزینه Get Started را انتخاب کنید.

در این قسمت سه روش برای تایید دو مرحله ایی در نظر گرفته شده است. روش اول احراز هویت از طریق اپلیکیشن است که که از طرف خود اینستاگرام نیز به عنوان بهترین روش توصیه شده است. برای استفاده از این روش باید گزینه Authentication App را انتخاب کنید. 

در این مرحله باید یک اپلیکیشن برای احراز هویت روی گوشی موبایل خود نصب کنید. اینستاگرام دو اپلیکیشن DUO و گوگل Authenticator را به کاربران خود پیشنهاد می‌دهد. بعد از نصب یکی از اپلیکیشن های بالا برنامه را اجرا کنید. کد درج شده در اپلیکیشن احراز هویت را کپی کنید و در قسمت مخصوص موجود در اینستاگرام وارد کنید. اگر تمامی مراحل را به درستی انجام دهید اینستاگرام یک پیام موفقیت آمیز در جهت تکمیل فرایند فعال‌سازی ورود دو مرحله‌ای نمایش خواهد داد.

ورود دو مرحله‌ای از طریق واتساپ 

روش بعدی دریافت کد از طریق واتساپ می باشد .برای شروع وارد قسمت Two Factor Authentication می شوید و از قسمت Choose Your Security Method، واتساپ را انتخاب می کنید. در مرحله بعدی باید شماره موبایلی را که با آن واتساپ ساخته اید را وارد کنید. بعد از آن باید کد تایید ارسال شده از اینستاگرام به واتساپ را کپی کنید و در اینستاگرام وارد نمایید. مراحل تنظیم ورود دو مرحله ای به اینستاگرام از طریق واتساپ انجام شد و در ورود‌های بعدی کد تایید به واتساپ شماره موبایل ثبت شده ارسال می‌شود.

ورود دو مرحله‌ای از طریق شماره موبایل

این روش قدیمی ترین روش ورود دو مرحله ای در اینستاگرام می باشد. برای استفاده از این روش باید از بخش Two Factor Authentication گزینه Text Message را به عنوان روش احراز هویت انتخاب کنید. اینستاگرام بطور پیش فرض کد را به شماره موبایلی که در حساب کاربری خود ثبت کرده اید ارسال می کند. اگر هیچ شماره موبایلی ثبت نکرده اید باید شماره جدید ثبت کنید تا بتوانید کد تایید را دریافت کنید. بعد از تایید شماره موبایل ورود دو مرحله ای به اینستاگرام فعال می شود. فراموش نکنید که این شماره سیم کارت برای ورودهای بعدی باید در دسترس باشد. 

سه روشی که در این آموزش توضیح داده شد راه‌حل‌های مناسبی برای افزایش امنیت حساب کاربری اینستاگرام است. در کنار انجام یکی از این روش ها سعی کنید رمز عبور طولانی و تشکیل شده از کاراکتر‌های مختلف مانند # @ % $ * برای اکانت خود تنظیم کنید و وارد لینک‌های ناشناس و برنامه هایی که رمز عبور اکانت اینستاگرام شما را می خواهد نیز نشوید.

شما از کدوم روش برای تایید دو مرحله ای اکانت اینستاگرام خود استفاده می کنید؟

ارسال نظر
(بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)