چگونه بفهمیم اینستاگرام ما هک شده است؟

چگونه بفهمیم اینستاگرام ما هک شده است؟
اینستاگرام به عنوان یک شبکه اجتماعی و یک سرویس اشتراک گذاری برای عکس ها و ویدیوها نقش بسیار مهمی را دارد. با این امکانات اگر امنیت آن را در نظر نگیرید ممکن است امنیت اطلاعات شما را به خطر بیندازد.

اینستاگرام با قابلیت ها و ویژگی هایی که دارد اگر امنیت آن را جدی نگیرید ممکن است امنیت اطلاعات شمارا به خطر بیندازد.

برای اینکه بفهمیم اکانت اینستاگرام ما هک شده است باید یکی از گزینه های زیر را بررسی کنید:

  • ناگهان متوجه می شوید افراد ناشناس زیادی را دنبال و همچنین تصاویر آنها را لایک کرده اید. (در صورتی که از ربات برای افزایش فالوور استفاده نمی کنید، احتمال اینکه هک شده باشید، بسیار زیاد است.)
  • اگر در پیج خود تصاویری مشاهده می کنید و مطمئن هستید که مربوط به شما نیستند، هک شده اید.
  • اگر از طرف اکانت شما، کامنت ارسال می شود.
  • اگر در دایرکت خود پیام هایی مشاهده می کنید، که شما ارسال نکرده اید.
  • اگر نمی توانید به حساب کاربری خود در اینستاگرام وارد شوید و اطمینان دارید که پسورد صحیح را وارد می کنید و عدم دسترسی شما به اکانت، مشکلات فنی اینستاگرام نیست، هک شده اید.
    توجه داشته باشید، در برخی موارد به دلیل فعالیت مشکوک شما از نظر اینستاگرام(لایک بیش از حد مجاز، کامنت های تکراری در پست های مختلف، فالو و آنفالو کردن سایر کاربران اینستاگرام، بیش از حد مجاز)، اکانت شما موقتا از دسترس خارج می شود و پس از ساعاتی مجددا در دسترس شما قرار خواهد گرفت.

بعد از هک شدن اینستاگرام اگر به حساب کاربری دسترسی دارید رمزعبور خود را تغییر دهید اما اگر دسترسی نداشتید به اینستاگرام گزارش دهید.

برای جلوگیری از هک اینستاگرام باید تایید دو مرحله ایی را فعال کنید. ابتدا اینستاگرام را اجرا کنید بر روی آیکون آدمک ضربه بزنید و از آنجا وارد بخش تنظیمات شوید. گزینه ی Two-factor authentication انتخاب کنید و سپس گزینه Require Security Code در حالت فعال قرار دهید. بعد از انجام این مراحل پیامکی از اینستاگرام برای شما اسال خواهد شد. منوی تایید هویت دو عاملی شامل بخش Backup Codes برای پشتیبان گیری است تا در صورت دسترسی نداشتن به شماره موبایل و کد امنیتی بتوان به اکانت اینستاگرام دسترسی داشت. 

ارسال نظر