نکات بهداشتی استفاده از گوشی موبایل

نکات بهداشتی استفاده از گوشی موبایل
نحوه مراقبت بهداشتی از گوشی های موبایل جهت جلوگیری از انتقال ویروس و باکتری های محیط (کرونا ویروس)

چطور گوشی موبایل خود را از الودگی ها و ویروس های محیطی تمیز کنیم ؟

توصیه های بهداشتی دیجیتالی برای مبارزه با ویروس کرونا

گروه خبری ساتل دیجیتال

همانطور که می دانید گوشی های موبایل و تبلت و سایر وسایل الکترونیک که امروزه از آنها استفاده می نماییم جزو آلوده ترین وسایل همراه انسان ها شناخته شده اند به طوری که گاها منابع بهداشتی الودگی بعضی از گوشی های موبایل مورد استفاده کاربران را چندین برابر میزان آلودگی سرویس بهداشتی اندازه گیری کرده اند .

باتوجه به پیدایش ویروس جهش یافته کرونا در چین و شیوع آن در بسیاری از  نقاط جهان و رسیدن این ویروس به داخل کشورمان ایران ، توصیه های بهداشتی بسیاری در مورد مراقبت های بهداشتی برای جلوگیری از سرایت این ویروس اعلام شده است. بطور کلی اساسی ترین راه مقابله با کرونا ویروس ، پیشگیری و جلوگیری از انتقال این ویروس می باشد . با توجه به این که این ویروس می تواند تا  نه روز روی سطوح الوده باقی بماند ،رعایت بهداشت فردی و نظافت عمومی برای جلوگیری از سرایت این ویروس ضروری می باشد.

بسیاری از کارابران موبایل و تبلت بصورت دائمی در حال استفاده از دستگاههای خود می باشند ، بنابراین ضروری است که بصورت مداوم نسبت به نظافت موبایل و تبلت خود اقدام نماییم. کارشناسان فروش ساتل دیجیتال با توجه به تجربه کاربران در استفاده از تلفن همراه و دریافت مشاوره از متخصصان بهداشت توصیه های زیر را جهت رعایت بهداشت موبایل و تبلت به شما ارائه می نمایند:

-تا حد امکان در مکان های عمومی ، اتوبوس ،مترو و محیط های پرتردد از استفاده از گوشی موبایل و تبلت خودداری نمایید.

-با توجه به این که در طی روز دستان شما با سطوح مختلف تماس و آلوده می شوند و در این حین با گوشی موبایل خود نیز در تماس هستید ، تلفن همراه خود را به عنوان یک وسیله  آلوده در نظر بگیرید.

-در فواصل زمانی معین با توجه به نوع و مکان فعالیت خود نسبت به پاکسازی گوشی موبایل و تبلت خود اقدام نمایید ، برای مثال زمانی که پس از پایان کار و ورود به خانه با توجه به احتمال در دسترس قرارگرفتن موبایل و تبلت شما توسط کودکان و همچنین احتمال الوده شدن مجدد دستان خودتان پس از شست و شو نسبت به پاکسازی آن در ابتدای ورود به محیط منزل اقدام نمایید.

-توصیه متخصصان برای پاکسازی بهداشتی سطوح الوده به ویروس استفاده از پاک کننده های گند زدا و یا پاک کننده های الکلی با نسبت الکل حداقل شصت درصد می باشد.با توجه به این که محلول الکل کمترین میزان تداخل و آسیب را به وسایل الکترونیک می زند توصیه ما استفاده از پاک کننده های پایه الکلی آماده و یا تهیه محلول آب و الکل سفید بی رنگ به میزان شصت درصد توسط خودتان می باشد.

-محلول پاک کننده را به میزان کم بر روی سطح گوشی خود اسپری و با یک دستمال کاغذی یک بار مصرف آن را تمیز نمایید ، می توایند این کار را برای یک بار دیگر نیز تکرار نمایید.

سعی کنید محلول را به طور مستقیم بر روی قسمت های حساس گوشی مانند گوشی و اسپیکر و درزهای گوشی و اسلات سیمکارت و مموری کارت اسپری نکنید.

و در آخر امیدواریم با رعایت توصیه های بهداشتی خود و اطرافیانتان در سلامت کامل به استفاده از وسایل دیجیتال خود بپردازید .

جهت خرید محلول و دستمال بدون پرز پاک کننده موبایل و تبلت و تلویزیون کلیک نمایید...

پاک کننده سطوح موبایل و تبلت از آلودگی و ویروس 

فروشگاه ساتل دیجیتال

مشاوره و فروش آنلاین کالای دیجیتال

ارسال نظر
(بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)