فرق گوشی با کد و بدون کد ، رجیستری موبایل،ثبت کد فعالسازی موبایل در سامانه همتا

فرق گوشی با کد و بدون کد ، رجیستری موبایل،ثبت کد فعالسازی موبایل در سامانه همتا
گوشی با کد و بدون کد ، گوشی ریجستر شده ، ریجستری موبایل
فرق گوشی با گارانتی شرکتی ، با گارانتی و بدون گارانتی چیست؟
فرق گوشی با کد رجیستری و گوشی بدون کد رجیستری چیست ؟
آیا موبایل های بدون کد ریجستری در شبکه تلفن همراه ایران قابل استفاده خواهند بود ؟

با سلام به شما ساتل دیجیتالی های عزیز

به تازگی در خرید و فروش موبایل به اصطلاحات جدید و شاید عجیب برخورد میکنیم .

گوشی با کد و بدون کد ، گوشی ریجستر شده ، ریجستری موبایل

فرق گوشی با گارانتی شرکتی ، با گارانتی و بدون گارانتی چیست؟

فرق گوشی با کد رجیستری و گوشی بدون کد رجیستری چیست ؟

آیا موبایل های بدون کد ریجستری در شبکه تلفن همراه ایران قابل استفاده خواهند بود ؟

چطور برای موبایل خود کد فعالسازی بگیریم ؟

کد فعالسازی همتا برای موبایل چیست ؟

در این مطلب پاسخ تمامی سوالات بالا را به شما همراهان عزیز  خواهیم داد .

گروه اخبار آی تی ساتل دیجیتال

WWW.SATELDIGITAL.COM

همانطور که در جریان هستید به دلیل کاهش ورود گوشی موبایل به صورت رسمی و افزایش قیمت ارز ، بازار موبایل و خریداران موبایل در هنگام خرید به انواع اصطلاحات جدید در فروش موبایل و تفاوت قیمت فروش موبایل شده اند . این رویه باعث سر درگمی خریداران گوشی موبایل و تبلت شده و متاسفانه با سواستفاده برخی از دست اندرکاران صنف ، بعضا شاهد ضرر و زیان خریدار در هنگام خرید هستیم .

اصطلاحات این روزهای بازار موبایل را با هم بررسی می کنیم :

گوشی با گارانتی شرکتی چیست ؟

اگر این روزها قصد خرید موبایل و تبلت داشتید و با دستگاه با گارانتی شرکتی برخورد کردید باید بدانید که شما فرد خوش شانسی هستید . متاسفانه در حال حاضر واردات گوشی موبایل بصورت رسمی بسیار کاهش یافته است و دستگاه های با گارانتی رسمی شرکت های بسیار کم وجود دارند . در هر صورت باید بدانید هر برند از گوشی موبایل و تبلت دارای شرکت رسمی و دارای مجوز بعنوان شرکت خدمات دهنده می باشد و قبل از خرید حتما اصالت کارت گارانتی و انطباق کارت با دستگاه مورد نظر خود را بررسی نمایید .

گوشی با گارانتی اینتر چیست ؟

در بازار خرید و فروش موبایل اصطلاحی وجود دارد به نام گارانتی اینترنشنال و یا گارانتی اینتر

گوشی های با این نوع گارانتی دستگاههایی هستند که بصورت بسته بندی کامل شرکت تولید کننده وارد شده اند . و بیشتر در مورد موبایل و تبلت های با برند سامسونگ این اصطلاح به کار می رود از مزیت های دستگاههای اینتر می توان به اطمینان بیشتر به اصالت کالا و لوازم جانبی همراه آن اشاره کرد. همچنین در مورد برند سامسونگ ، گوشی و تبلت های دارای گارانتی اینترنشنال توسط کلیه نمایندگی های سامسونگ در منطقه ای که دستگاه برای آن بازار ثبت شده است پذیرش و خدمات پس از فروش و گارانتی طبق ضوابط شرکت  ارائه خواهد شد.

موبایل با کد و بدون کد چیست ؟

موبایل با کد رجیستری و بدون کد رجیستری چه تفاوتی دارد ؟

موبایل و تبلت بدون کد رجیستری بخریم ؟

شما هم این روزها هنگام خرید موبایل و تبلت جدید به این اصطلاحات برخورد کرده اید .

کد رجیستری ، همتا ، فعالسازی در سامانه همتا

طبق ضوابط تعیین شده کلیه دستگاههای مخابراتی می بایست به صورت رسمی وارد کشور شده و با ارائه اطلاعات لازم از سوی وارد کننده دستگاه در سامانه همتا ثبت و با ارائه کد فعالسازی به مشتری نهایی ، امکان دریافت سرویس مخابراتی را داشته باشند.

اما در بازار بسیاری از موبایل و تبلت ها بصورت غیر رسمی و یا مسافری وارد کشور می شوند در نتیجه این گوشی ها رجیستر نشده حساب می شوند .

شما هنگام خرید موبایل بدون گارانتی با دو اصطلاح با کد ریجستری و بدون کد ریجستری مواجه می شوید .

گوشی های دارای کد توسط وارد کننده غیررسمی در سامانه همتا فعال شده اند و کد فعالسازی دارند. شما پس از خرید این دستگاه ها با ورود به سامانه همتا و گزینه فعالسازی با استفاده از کد فعالسازی دستگاه را با سیمکارتی که بنام شما می باشد بنام خود ثبت و فعال می کنید .

اما موبایل های بدون کد فعالسازی . این دستگاه ها در سیستم همتا ثبت نشده اند و تا قبل از فعالسازی شما از آنها نمی توانید استفاده کنید .

هنگام خرید گوشی بدون کد به چه نکاتی توجه کنیم ؟

دقت کنید موبایل بدون کد رجیستری اختلاف قیمت زیادی با موبایل های با کد دارند و شما با صلاحدید خودتان این دستگاه ها را خریداری می کنید ، پس باید تلاش کنید تا با کمترین ریسک خرید خودتان را انجام دهید . در صورت عدم توجه امکان دارد موبایلی که خریده اید در شبکه ایران سرویس نگیرد و شما متحمل ضرر و زیان در خرید خود بشوید.

معمولا فروشنده هنگام خرید موبایل بدون کد، از شما اطلاعات شناسایی خودتان را دریافت می کند و دستگاه را به نام شما در سامانه گمرک و همتا ثبت می نماید و پس از گذشت زمان سه تا ده روز کد فعالسازی برای شما ارسال و امکان ثبت دستگاهتان را در همتا که اصطلاحا به آن ریجستر کردن می گویند خواهید داشت .

توجه داشته باشید که موبایل شما باید با مدل واقعی خود و اطلاعات صحیح شما در سامانه گمرک و سیستم همتا ثبت شود تا در اینده به مشکل برنخورید.

به صورت کلی فروشگاه ساتل دیجیتال به خریداران توصیه اکید می نماید تا موبایل و تبلت و دستگاههای الکترونیک خود را از فروشگاه های معتبر و دارای جواز کسب فعالیت معتبر تهیه نمایند تا با مشکل های بعدی مواجه نشوند.

کارشناسان فروش ساتل دیجیتال آماده ارائه مشاوره به شما عزیزان می باشند .

فروشگاه ساتل دیجیتال

مشاوره و فروش کالای دیجیتال

با سابقه پانزده ساله در فروشگاه ساتل تهران یوسف آباد م فاطمی م گلها

جهت مشاوره و بررسی اصالت کالایی که قصد خرید آن را دارید و یا خریده اید با ما تماس بگیرید

ارسال نظر