4 ترفند جادویی برای جلوگیری از خراب شدن کابل شارژ

4 ترفند جادویی برای جلوگیری از خراب شدن کابل شارژ
4 ترفند جادویی برای جلوگیری از خراب شدن کابل شارژ، چند نکته برای جلوگیری از خراب شدن کابل شارژ، چطوری دوام کابل شارژ را بالا ببریم

راه های جلوگیری از خراب شدن کابل شارژ

یکی از مهم ترین و بیشترین خریدهای لوازم جانبی گوشی خرید کابل شارژر است. اکثر کابل شارژرها در اثر استفاده نادرست در مدت زمان کوتاهی خراب می شوند. در این مطلب چند نکته مهم و کاربردی برای جلوگیری از خراب شدن کابل شارژ در اختیار شما قرار داده ایم. همراه ساتل دیجیتال باشید. 

هنگام شارژ از گوشی استفاده نکنید

هنگامی که گوشی در حال شارژ است از گوشی استفاده نکنید. استفاده از گوشی هنگام شارژ ممکن است به اجزای داخلی گوشی آسیب برساند. همچنین استفاده از گوشی هنگام شارژ باعث می شود کابل شارژ در جهات مختلف حرکت کند، خم شود و بچرخد و به مرور باعث افت کیفیت کابل شارژر گوشی شود. بهتر است هنگام شارژ برای جلوگیری از آسیب های احتمالی به گوشی و کابل از گوشی استفاده نکنید و آن را بی حرکت در یک گوشه قرار دهید.

اگر کابل شارژ دائم در معرض کشش و پیچیدگی قرار گیرد سیم های درون کابل به مرور آسیب می بینند و کابل شارژر قطع می‌شود. هنگام شارژ، گوشی را در یک فاصله مناسب از پریز برق یا منبع برق قرار دهید تا کابل شارژ در حالت مناسبی قرار گیرد و فشاری به کابل وارد نشود.

گره زدن و پیچیدن کابل شارژ ممنوع

پیچیدن و گره زدن کابل شارژ یک اشتباه رایج است. همین اشتباه باعث می شود عمر کابل شارژ شما کوتاه شود. بهتر است کابل شارژ را به شکل گرد جمع کنید تا فشاری به کابل وارد نشود. برای این کار باید کابل شارژ را از یک سر به حلقه بپیچید و این کار را تا انتها ادامه دهید. با رد کردن دنباله کابل از درون حلقه ایجاد شده، کابل شارژ شما به همین شکل باقی می‌ماند، بدون آنکه به سیم‌های داخل آن آسیبی وارد شود.

 استفاده از محافظ کابل شارژ

بسیاری از کابل های شارژ به دلیل داشتن پوشش کنفی نیازی به محافظ کابل ندارند. محافظ کابل می تواند کابل شارژهای ضعیف تر را از آسیب دیدن نجات دهد. محافظ های کابل شارژ در رنگ های متنوع ظاهر ساده کابل‌های شما را جذاب و چشمگیر می‌کند. شما می توانید محافظ کابل صدفی در رنگ های متنوع را برای دوام کابل شارژ خود تهیه کنید. 

کابل شارژ اصل بخرید

کابل شارژ اصلی و باکیفیت بخرید. کابل شارژهای بی کیفیت و کپی در کنار دوام کوتاه حتی ممکن است به موبایل، تبلت، دوربین یا پاوربانک شما آسیب هم برساند. در حالی که یک کابل شارژ اصلی و باکیفیت تا سال ها برایتان کار خواهد کرد. اگر به دنبال کابل شارژ اصلی و باکیفیت هستید می توانید از بخش کابل و شارژرها مشخصات و قیمت تمامی مدل ها را بررسی کنید. 

با تمام این موارد کابل شارژر ممکن است به دلایلی مختلفی خراب شود. شما برای خرید کابل شارژ چه نکاتی را در نظر می گیرید؟

ارسال نظر
(بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)