تشخیص آیفون اصل از رفرش

تشخیص آیفون اصل از رفرش
این روزها با داغ شدن بحث گوشی های رفرش به ذهن اکثر ما میرسد که چگونه یک گوشی اصل تهیه کنیم و هنگام تهیه گوشی به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

در برخی از شرایط ممکن است خریداری شده دچار مشکلاتی اعم از سخت افزاری و یا نرم افزاری شود، بدون تردید گوشی دارای مشکل فنی به نمایندگی های مجاز اپل ارجاع داده می شود. به آیفونی که به دلیل نقص فنی به نمایندگی مجاز ارجاع داده می شود آیفون ریفربیش شده و یا مرجوعی می گویند.

در چنین شرایطی مهندسین مجبور می شوند که برای رفع این نوع مشکلات قطعه سخت افزاری دارای مشکل را تعمیر و یا تعویض کنند و سپس به عنوان آیفون مرجوعی روانه بازار کنند.

شرکت اپل مدعی است که آیفون های مرجوعی از لحاظ کیفیت عملکرد هیچ تفاوتی با آیفون های سالم ندارند. با این حال هیچ کاربری تمایل به خرید یک گوشی مرجوعی ندارد. اما چگونه بتوانیم همچین گوشی هایی رو از یک گوشی سالم و بون عیب تشخیص بدهیم؟

گام اول: بررسی Apple Certified در جعبه دستگاه

شرکت اپل آیفون ها را پیش از عرضه به بازار از نظر فنی مورد بررسی قرار می دهد و یک مهر یا برچسب با عنوان " Apple Certified  " به منظور تضمین کیفیت و اصالت کالا در آن درج می کند.

گام دوم: توجه به شکل ظاهری جعبه و رنگ آن

شرکت اپل آیفون های مرجوعی را در جعبه های سفید رنگ روانه بازار می کند. همچنین می توانید کد IMEI آیفون را با کد IMEI درج شده برروی دستگاه مطابقت دهید تا به این صورت از ارتباط بین گوشی و جعبه مطلع شوید.

گام سوم: بررسی شماره سریال آیفون

بررسی شماره سریال آیفون از مطمئن ترین روش های تشخیص اصالت گوشی می باشد. شما می توانید با مراجعه به شیار سیم کارت دستگاه شماره سریال را چک کرده و همچنین از طریق مراجعه به مسیر زیر می توانید شماره سریال گوشی را ررسی نمایید:

- وارد بخش تنظیمات یا همان Settings آیفون شوید.

- گزینه General را انتخاب کنید.

- گزینه About را لمس کنید.

- حال گزینه Serial Number را مشاهده کنید.

ارسال نظر